Wysokiej jakości deska tarasowa dostosowana do Twoich potrzeb

W naszym tartaku produkujemy deskę tarasową z modrzewia europejskiego o poniższych wymiarach:

  • grubość: 28 mm
  • szerokość: 14cm
  • długość: 2,5m, 3m, 4m, 5m

Ze względu na rodzaj powierzchni (wykończenia) oferujemy deskę:

  • gładką
  • ryflowaną

Modrzew europejski jest drzewem, które podczas suszenia dość intensywnie wydziela żywicę. Jednak kupując naszą deskę, nie musisz się tym martwić. Oddajemy w Twoje ręce suchą i czystą deskę tarasową!

Wytrzymała i praktyczna deska tarasowa z modrzewia

Modrzew odznacza się wysoką wytrzymałością, co od lat ma odzwierciedlenie w jego zastosowaniu do budowy chat góralskich, kościołów, młynów i mostów.

Kolejną istotną cechą deski tarasowej z modrzewia jest odporność na grzyby i szkodniki.
Wyobraź sobie, że zamiast deski z modrzewia wybrałeś płytki. Przez pierwsze tygodnie podłoga wygląda czysto i schludnie, ale po sezonie jesienno-zimowym… Jak wyglądają fugi? Ile czasu poświęcisz na szorowanie ich, ślęcząc na kolanach?

Tak, płytki podłogowe na tarasie są trudne w utrzymaniu i zdecydowanie lepszym pomysłem jest położenie desek z drewna odpornego na działanie wilgoci. Warto również zwrócić uwagę na to, że podłogi z modrzewia europejskiego są wysoce elastyczne i odporne na pękanie oraz paczenie.

Deska tarasowa ryflowana czy gładka?

Jeśli już zdecydowałeś, że Twoją podłogę będzie zdobić i ochraniać deska z modrzewia, masz jeszcze jedną rzecz do przeanalizowania.

Którą deskę tarasową wybrać: ryflowaną czy gładką?

Deska ryflowana posiada podłużne wgłębienia na całej swojej długości. Jak widzisz na zdjęciach, ma to swój urok.
Inną jej pozytywną cechą jest antypoślizgowość. Sprawdza się w okresie jesiennego deszczu i zimowego śniegu. Zaletą mogą być również podłużne wgłębienia, które nadadzą desce strukturę tuszującą drobne cechy zużywania się drewna czy uszkodzeń.

Deska tarasowa gładka wygląda odrobinę inaczej. Choć jej kolorystyka jest taka sama jak deski ryflowanej, ponieważ obie są wykonywane z drewna modrzewiowego, to w przypadku gładkiej – delikatnie widać na niej falisto zarysowane słoje.

Gładka deska nie posiada takich właściwości antypoślizgowych jak ryflowana, ale ma inne zalety. Po pierwsze, łatwiej jest ją przemalować niż deskę z zagłębieniami. Czyli sprawdzi się u osób, które lubią zmiany. Drugą zaletą jest łatwiejsze czyszczenie. Jej powierzchnia jest gładka, czyli błoto i piach nie wchodzą w żadne zagłębienia, bo ich po prostu nie posiada!

Wybierz odpowiednią deskę tarasową z modrzewia!