Drewno na konstrukcje

Oferujemy surowe i heblowane drewno konstrukcyjne do budowy domów szkieletowych, małej architektury ogrodowej, altan, wiat czy pergol. U nas znajdziesz materiały do samodzielnej konstrukcji solidnych i trwałych obiektów drewnianych, które będą Ci służyć długie lata. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

 

Czym powinno się wyróżniać drewno na konstrukcje?

  • Najpopularniejsze gatunki drewna na konstrukcje to sosna, świerk lub modrzew. Sosna ma dobre parametry użytkowe i atrakcyjną cenę. Świerk jest lekki, wytrzymały i tani. Modrzew wyróżnia się dużą twardością, odpornością na wilgoć, a także pięknie się starzeje. Warto wybierać drewno dobrej jakości i z pewnych źródeł.
  • Drewno na konstrukcję musi mieć odpowiednio niską wilgotność. Z tego też powodu poddaje się je specjalistycznej obróbce – najczęściej jest to suszenie na świeżym powietrzu lub w komorach suszarniczych. Dzięki temu drewno nie odkształca się i zachowuje swoją formę nawet po dłuższym czasie użytkowania.
  • Dobrej jakości drewno na konstrukcje jest wolne od uszkodzeń i wad. Zwróć uwagę, czy w materiale nie ma sęków, pęknięć i śladów po szkodnikach, które mogą niszczyć drewno. Unikaj też drewna z plamami i naroślami, które świadczą o chorobie grzybowej.

 

Altanka, pergola, a może przydomowy garaż? U nas znajdziesz drewno na każdą konstrukcję!

Znajdziesz u nas belki, deski, listwy, bale, krawędziaki i inne elementy drewniane do wielu różnorodnych zastosowań.

  • Drewno konstrukcyjne na budowę domu szkieletowego

Na Twoją budowę dostarczymy wszystkie niezbędne elementy, w tym belki podwalinowe, oczepowe, jętki, płatwie, deski, słupy, deski, kantówki, krawędziaki, łaty drewniane. Drewno konstrukcyjne suszymy, impregnujemy oraz heblujemy.

  • Drewno na budowę altany i pergoli przydomowej 

Chcesz wykonać przydomową altanę, domek na narzędzia, pergolę na pnące rośliny, drewniany garaż czy wiatę na grilla? Marzysz o sprawieniu dzieciom niespodzianki w postaci domku do zabawy w ogrodzie? Potrzebujesz solidnego materiału! W naszym tartaku kupisz wszystkie niezbędne elementy drewnianej konstrukcji.

  • Drewno do budowy małej architektury ogrodowej, tarasu, mebli ogrodowych

Drewno to wdzięczny, naturalny i bardzo modny materiał. W naszej ofercie znajdziesz drewniane deski, belki, kantówki i inne elementy, z których bez problemu zrobisz każdy element małej architektury do Twojego ogrodu, od mebli ogrodowych po piaskownicę, ławkę czy huśtawkę.

 

Dlaczego warto wybrać drewno na konstrukcję z oferty Tartaku Borkowski?

  • Oferujemy elementy drewniane z sosny, świerku i modrzewia;
  • nasze drewno impregnujemy metodą zanurzeniową, co zabezpiecza je przed działaniem szkodników i wilgoci;
  • zapewniamy transport HDS na Twoją budowę lub wskazane przez Ciebie miejsce;
  • proponujemy Ci wysokiej jakości materiał, w tym drewno certyfikowane CE oraz drewno konstrukcyjne C24.

 

Najlepszej jakości drewno na konstrukcje znajdziesz tylko w Tartaku Borkowski. Już dziś zapytaj nas o wycenę i czas oczekiwania na zamówienie.