Więźba dachowa (sosnowa, modrzewiowa lub świerkowa) – impregnowana zanurzeniowo

W naszym tartaku produkujemy solidną więźbę dachową. To jeden z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Wybierz więźbę dachową, która Cię nie zawiedzie! Już dziś skontaktuj się z nami i poproś o wycenę więźby na Twój dach.

 

Czym jest więźba dachowa?

Więźba dachowa to drewniany szkielet, który utrzymuje całą konstrukcję dachu. Spełnia w budynku podobną rolę jak kręgosłup w ludzkim ciele i podobnie jak on musi być zdrowa i wytrzymała. Przenosi obciążenia od ciężaru dachu, wiatru czy śniegu. Ma też wpływ na wytrzymałość dachu i estetyczny wygląd całego budynku.

 

Więźba dachowa składa się przede wszystkim z wiązarów dachowych, na których spoczywa pokrycie dachu. Każdy z tych elementów powinien być wykonany z wysokiej jakości drewna konstrukcyjnego. Liczy się też odpowiednia impregnacja, która chroni drewnianą konstrukcję przed szkodnikami, sinizną, wilgocią i upływem czasu.

 

Więźba dachowa z Tartaku Borkowski – wybierz rozwiązanie na lata!

  • Produkujemy więźbę dachową z drewna sosnowego, świerkowego lub modrzewiowego;
  • proponujemy Ci wysokiej jakości materiał, w ofercie mamy drewno certyfikowane, m.in. CE oraz drewno konstrukcyjne C24;
  • oferujemy możliwość heblowania więźby dachowej: czterostronne struganie więźby hamuje namnażanie szkodników drewna, którym na gładkiej powierzchni ciężko złożyć jaja; proces ten wydłuża żywotność i zwiększa wytrzymałość więźby dachowej oraz ułatwia wnikania w głąb drewna impregnatu;
  • elementy więźby dachowej wykonujemy według wytycznych lub projektu konstrukcji dachu;
  • zamówioną w naszym tartaku więźbę dachową przywieziemy na Twoją budowę! Zapewniamy profesjonalny transport HDS – za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego.

 

Wybierz więźbę dachową impregnowaną i nie martw się o konieczność samodzielnej impregnacji na budowie

Drewno to znakomity materiał konstrukcyjny i budowlany. Aby dobrze spełniało swoją funkcję, trzeba je jednak odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią i korozją biologiczną. Szczególnie narażone na zniszczenie są elementy, które mają styczność z wodą na zewnątrz oraz z wilgocią wewnątrz budynku, w tym także więźba dachowa.

 

Oferujemy więźbę dachową impregnowaną zanurzeniowo. Korzystamy wyłącznie z bardzo dobrej jakości środków impregnujących. Masz więc pewność, że konstrukcja Twojego dachu będzie zabezpieczona przed wilgocią czy działaniem szkodników drewna.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odezwij się do nas i poproś o wycenę więźby dachowej!